Jak stworzyć minimalistyczne gniazdko ze swojego domu?

Kiedy mamy takie wewnętrzne pragnienie, by stworzyć minimalistyczne wnętrza, przede wszystkim ważne, by było to zgodne z naszym stylem bycia, osobowością. Jeżeli odpowiednio zaplanujemy wszystkie pomieszczenia, uzyskamy w nich komfort oraz harmonię, a także spokój. Im mniej bowiem rzeczy znajduje się w danym pomieszczeniu, tym łatwiej jest zapanować nad czystością. Dzięki temu nastrój wpływa na nasze samopoczucie i sprawia, że jest nam po prostu dobrze. Jak zatem stworzyć minimalistyczny dom?

Wyrzucanie zbędnych rzeczy

To pierwsza rzecz, jaką należy wykonać. Najlepiej będzie wszystkie rzeczy wyjąć na wierzch i zobaczyć, których na pewno nie będziemy wykorzystywać. Być może są to jeszcze jakieś stare zeszyty z czasów szkoły średniej lub studiów, a także stare niepotrzebne rzeczy, które niby zdobią nasze mieszkanie, a tak naprawdę w tym momencie jedynie je zaśmiecają. Warto również przejrzeć swoją szafę i wyrzucić ubrania, których nie ubieraliśmy już od dawna.

Łazienka

Także w łazience przydały się taki porządek. Należy zatem pozbyć się starych pakowań po kosmetykach lub już kosmetyków przeterminowanych i dawno niestosowanych. Dobrze będzie wszystkie potrzebne rzeczy schować do półki, a na wierzchu pozostawić tylko te, z których korzysta się najczęściej. Właśnie w ten sposób osiągniemy minimalizm.

Kuchnia

Z pewnością również tutaj znajduje się wiele rzeczy, o których już dawno zapomnieliśmy. Zbędne dodatkowe szkło, które tylko łapie kurz, a nawet magnesy na lodówkę, czy wszelkiego rodzaju karteczki z przypomnieniami, których data już dawno minęła. To wszystko zbędne. Niepotrzebnie zajmuje przestrzeń. Zasada jest prosta- im mniej rzeczy, tym lepiej.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *