Jak urządzić wyspę kuchenną w domu?

Czym tak właściwie jest wyspa kuchenna? To rodzaj szafki wolnostojącej, która nie jest połączona z pozostałą zabudową kuchenną wzdłuż ściany. Jej funkcje są bardzo zróżnicowane. Czasem stanowi dodatkowy blat kuchenny, a czasem wszyscy spożywaj przy nim posiłki, piją poranną kawę i się spotykają. Co ważne, taką wyspę można zamontować zarówno w kuchni otwartej, jak i zamkniętej.

Wyspa w otwartej kuchni

Jeżeli nasza kuchnia ma kształt litery U i chcielibyśmy umieścić w niej wyspę, potrzebujemy w tym celu minimum 360 cm długości. Możemy także pomyśleć o półwyspie, jeżeli tylko zdecydujemy się na rezygnację z przejścia z jednej strony. Jeżeli wciąż pojawiają się problemy z rozmieszczeniem wyspy, można ułożyć meble w kształcie litery L. Warto ponadto spróbować odpowiednio ściąć narożniki w kuchennych szafkach. W zależności od wykonanego ruchu można tak ułożyć kuchnię, że znajdzie się miejsce także na wyspę.

Wyspa w zamkniętej kuchni

W kuchni zamkniętej także można rozmieścić swoją wymarzoną wyspę. W takiej sytuacji można stworzyć całkowicie odciętą od meblościanki półkę, która może także stanowić alternatywę dla stolika. W tym celu wystarczy jedynie zmierzyć jej wielkość i uwzględnić przy tym również odległości od mebli, od ścian i od drzwi, by można było bez problemu przemieszczać się po całym pomieszczeniu. Marzenie o wyspie kuchennej naprawdę jest możliwe do spełnienia. Wystarczy odpowiednio przemyśleć całą koncepcję, najlepiej na samym początku projektowania wnętrza. Wtedy zyskamy niesamowite efekty.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *