Kuchnia w stylu skandynawskim

Jeżeli marzymy o kuchni w stylu skandynawskim, z pewnością wiemy, że jest to jeden z najmodniejszych ostatnimi czasy stylów. Niektórym wydaje się, że urządzenie kuchni w tym stylu jest proste. Jest to jednak błąd, którego nie należy popełniać. Warto poznać zasady, jakimi kieruje się styl skandynawski.

Kolory i barwy kuchni w stylu skandynawskim

Przede wszystkim w kuchni w takim stylu potrzebna jest odpowiednia kolorystyka, by uzyskać naturalny efekt rozświetlenia. Warto pomyśleć o dużych oknach, niezasłoniętych, a także o białych ścianach. Wtedy nawet niewielka kuchnia nabierze przestrzeni. Kuchnia w stylu skandynawskim musi zostać zaprojektowana w taki sposób, by mogła w pełni spełniać oczekiwania, potrzeby i zachcianki jej użytkowników. Funkcjonalność jest tutaj na pierwszym miejscu.

Formy i kształty

To kolejne, na co należy zwrócić uwagę. W stylu skandynawskim nie można doszukiwać się bardzo skomplikowanych i wymyślnych form. Króluje tutaj prostota i funkcjonalność, która w połączeniu z bielą i drewnem wprowadza niesamowitą atmosferę spokoju i opanowania. Styl te pozwala także zbliżyć się do natury. Sam w sobie piękny, jednak oparty na prostocie przykuwa uwagę i sprawia, że na taką kuchnię po prostu chce się patrzeć. Główną zasługą właśnie takiego charakteru kuchni jest drewno, które tutaj dominuje. W połączeniu z naturalnym światłem i ekologiczną farbą kuchnia nabiera swobodnego wyrazu, a zarazem klasy. Mimo iż jest zachowana w bieli, wciąż pozostaje przytulna i ciepła, a właśnie o taki efekt chodzi, kiedy paluje się kuchnię w stylu skandynawskim.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *