Posadzka z żywicy w domu- czy warto?

Posadzka z żywicy naprawdę świetnie się prezentuje. Jest efektowna, można stworzyć niezwykłe, niesamowite kompozycje wielobarwne i cieszyć się ich widokiem.

Zalety posadzek z żywicy

Jedną z największych zalet wykonywania takiej podłogi jest możliwość stworzenia kompozycji jednolitej, bez jakichkolwiek spoiw. Dzięki temu uzyskuje się gładka powierzchnię. Nie ma żadnych łączeń ani szczelin, do których dostawałby się brud. Dzięki temu całość świetnie się prezentuje, a także wizualnie zwiększa się jego przestrzeń. Kolejnym atutem są kolory. Praktycznie pod tym względem wybór jest nieograniczony. Nie trzeba nawet korzystać z takich oto udoskonaleń. Wystarczy nawet sama wylewkę pokryć odpowiednim płynem, substancją, żywicą, która uwydatni naturalność betonu i sprawi, że już sam w sobie będzie wyglądał nieziemsko. Podłoga z żywicy jest ponadto bardzo wytrzymała. Nie działają na nią promienie słoneczne, a co ważne – nie ma problemów z utrzymaniem jej czystości. Dzięki temu jest również dobrym rozwiązaniem dla alergików.

Jakie posadzki można wykorzystać w domu?

Zazwyczaj domowe posadzki z żywicy opierają się na poliuretanie lub epoksydzie. Obie odmiany mają wysoką wytrzymałość na zarysowania. Ceny za metr kwadratowy takiej podłogi także nie są szczególnie wygórowane. Zazwyczaj stawki wahają się od 160 do 300 złotych. Warto zainwestować w takie rozwiązanie i cieszyć się nowoczesnością w swoim domu. Koszt nie jest duży, a można w zamian za to przez wiele lat korzystać z podłogi zdecydowanie bardziej wytrzymałej, niż podłogi z paneli.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *